Dřezy a baterie

Více než polovina činností v kuchyni probíhá v okolí dřezu. Je tedy prvořadé jej správně vybrat, stejně jako dřezovou baterii. Vaše kuchyně na míru má to nejlepší: prémiovou kvalitu, pečlivou povrchovou úpravu i odolnost.

Který model dřezu vybrat?

Vodoinstalace v kuchyni je důležitá, protože právě před dřezem budete trávit nejvíce času. Chybí vám prostor nebo máte myčku? Pak Vám bohatě postačí model s jedním dřezem. Máte velkou rodinu? Raději vyberte dřezy dva. Mohou mít stejnou či rozdílnou velikost, s odkapávačem či bez. Možností je mnoho.

Který materiál vybrat?

Při výběru materiálu je vhodné zohlednit např. odolnost proti poškrábání, skvrnám a nárazům. Záleží také na barevném provedení a Vašem vkusu. Nerez je perfektní pro kuchyně v moderním stylu. Má navíc hygienický povrch a je velmi pevná a odolná vůči korozi. Kamenina vdechne Vaší kuchyni eleganci. Je robustní, snadno se udržuje a je dostupná ve více barevných provedeních. Kompozit (pryskyřice) nabízí mnoho možností a atraktivních barevných provedení. Vyniká svou odolností a snadnou údržbou.

 

 

 

Hluboké a široké dřezy usnadňují mytí špinavých hrnců a připečených plechů. Pro přizpůsobení Vašemu využití kuchyně máte k dispozici celou řadu příslušenství ke dřezům - např. krájecí prkénko nebo chromovaný košík.

Jaká je ideální páková baterie?

Dřezovou baterii v kuchyni využíváte více než 25krát za den, proto je důležité vybrat tu, která Vám bude vyhovovat. Baterie mohou být klasické či pákové, retro, moderní či designové.

 

Baterie se sprchou: dlouhá hadice umožňuje snadné plnění či čistění i velmi hlubokých nádob, navíc usnadňuje oplachování zeleniny či nádobí.

Otočné rameno: pevné rameno je vhodné pro malé dřezy a má výhodu snadného čištění. Pro velké dřezy raději zvolte otočné rameno o 90°, 180° nebo 360°.

Výška ramene: liší se podle hloubky dřezu. Je-li mělký, volte baterii s vysokým ramenem, která umožňuje snadné čištění nádob.