Kuchyňské osvětlení

Kuchyně Noblessa se halí do světla. Kromě toho, že na přípravu jídla dobře vidíte, umocňuje osvětlení celkový dojem z kuchyně a vytváří v ní příjemnou domácí atmosféru. Naši poradci dokonale ovládají hru světel a dokážou Vás inspirovat při výběru osvětlení, které se bude nejlépe hodit do Vaší kuchyně.

Různé druhy osvětlení

Nástěnné lampy zajistí rozptyl tlumeného světla v místnosti, moderní lustry či závěsná dekorativní svítidla oživí jídelní prostor, osvětlení integrované do prvků v kuchyni, např. do poliček či vnitřku zásuvek, nabízí hru světel, LED proužky Vám výborně nasvítí každý kout pracovní desky.

Máte tisíc a jednu možnost, jak si nasvítit kuchyň. Jaké je tajemství dokonalého osvětlení? Znásobit zdroje světla variací různých efektů. Naši zkušení poradci Vám pomohou vytvořit prostředí, v němž se budete cítit skvěle.

Funkční a účinné osvětlení

Osvětlení v kuchyni má svá specifika. Musí být homogenní, aby barva potravin působila přirozeně. Na pracovní desce se nesmí vytvářet tmavá místa. Strategické body jako dřez, varná deska či úložné prostory musí být osvětleny nejintenzivněji (500 luxů).

Tuto funkci výborně obstarají bodová světla, která můžete umístit například pod horní skříňky, nad barový pult či přímo do zásuvek.

Příjemně útulná kuchyň

Osvětlení musí v kuchyni zajistit dokonalou rovnováhu mezi funkčností, uživatelským komfortem a estetikou, aby nepůsobila příliš chladně nebo přesvětleně. Dokonalým zvládnutím světel a stínů, toku světla a teploty barev lze zvýraznit či zjemnit křivky nábytku a vytvořit tak v kuchyni příjemnou oživující atmosféru.